• English
Logo zespołu Bullfinch

O zespole Bullfinch

Jarek Gil – śpiew, gitara akustyczna, muzyka, teksty

jarek-gil-2Jarek Gil jest siłą napędową zespołu. Basista, gitarzysta, wokalista, songwriter oraz chałturnik. Gra i śpiewa też w zielonogórskim zespole coverowym Cadillac. Doktor nauk technicznych w dyscyplinie budownictwo (akustyka budowlana), ojciec i mąż. Z jego tekstów i muzyki to nie wynika, lecz Jarek jest bardzo pogodnym człowiekiem. Jego klimatyczne kompozycje i niespokojne teksty są wentylem dla codziennych lęków dorosłego człowieka. Lepiej wyrażać swoje najmroczniejsze myśli w muzyce niż tłumić je w sobie tylko po to, żeby wyszły i tak w inny, niekontrolowany sposób w przyszłości.

Krzysiek „Tapchan” Fiałka – bas

krzysiek-fialka-2Basista, złodziej oklasków i gawędziarz. Entuzjasta płynnego złota bez pianki. Pamięta każde wyjście na miasto i aż co trzeci powrót do domu. Od dziesięciu lat wygląda na dokładnie tyle lat, ile skończył w tym roku. Opowiada hermetyczne dowcipy, za które – gdy wyrwane z kontekstu – grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Acha – no i rewelacyjny basista. Lider bluesowego zespołu Mamy Prąd oraz basista w coverbandzie Aby Do Rana.

Przemek Kińczyk – gitara

przemek-kinczyk-2Gdzieś pomiędzy Joe Bonamassa, Stevie Ray Vaughn, Matt Bellamy oraz Omar Rodriguez-Lopez, lecz dodatkowo bardzo oryginalny. W tym zespole zmuszony do grania głównie na akustyku, lecz na co dzień wymiata w zespole bluesowym Mamy Prąd. Poza tym dumny ojciec oraz bardzo dobry kierowca wózka widłowego.

Marek „Kielu” Kieloch – instrumenty perkusyjne

marek-kieloch-2Perkusista o ciężkich łapach i dużej energii za bębnami – w tym zespole zmuszony do głaskania, ewentualnie dawania klapsów na cajonie. Na co dzień perkusista, konferansjer i menadżer zespołu coverowego Cadillac. Jak nikt nie patrzy, to sam łapie za gitarę. Koniecznie zapytaj go po koncercie, czy zna Whisky.